Budapest, 2021. október 7. A Budapest Design Week nyitókiállítása, valamint a Magyar Formatervezési Díjasok és a Design Management Díjazottak kiállítása a Société Budapest rendezvényközpontban 2021. október 7-én. New Standards mottóval rendezik meg idén a Budapest Design Weeket (BDW), amely október 8-tól 17-ig Budapesten és több másik városban csaknem 200 programmal - kiállításokkal, szakmai rendezvényekkel, városi sétákkal, kézmûves workshopokkal és nyitott stúdiókkal - várja az érdeklõdõket. MTI/Balogh Zoltán
New Standards mottóval rendezik meg idén a Budapest Design Weeket (BDW), amely péntektől október 17-ig Budapesten és több másik városban csaknem 200 programmal – kiállításokkal, szakmai rendezvényekkel, városi sétákkal, kézműves workshopokkal és nyitott stúdiókkal – várja az érdeklődőket.
A Budapest Design Week fontos állomása annak, hogy a magyar formatervezési kultúra megmutassa, hol tart és mire képes – mondta el az eseménysorozat csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának (SZTNH) elnöke.
Pomázi Gyula hozzátette:
a BDW egy új és furcsa világ leképezését kívánja megmutatni: a pandémia óta ugyanis egészen más attitűdök, szokások jelentek meg, ebben a korszakban pedig a kreatívipari ágazatok szerepe még fontosabbá válik.
Osvárt Judit, a Budapest Design Week fesztivál kurátora az idei rendezvénysorozat mottójáról szólva elmondta, a New Standards szlogen éppen ezekre a jelenségekre utal. Már évek óta fontos téma a fenntarthatóság, a szociális érzékenység, szinte mindenhatóvá vált az internet, miközben erős átalakulás tapasztalható a munka világában – emlékeztetett.
Mint hozzáfűzte azonban:
a pandémia felgyorsította mindezeket a folyamatokat: átalakult a mobilitás, elterjedt a home office, ezzel együtt változóban van a divat világa is, mindebben pedig a designereknek kulcsszerepe van.

Érdemes elolvasniA Bálnában rendezik meg az Art Market Budapest-et, a kortárs képzőművészeti vásárt
A New Standards szlogen legnyilvánvalóbb megjelenési formája a BDW központi kiállítása, amely a Societé Budapest épületében 30 fiatal, 30 év alatti magyar tervező prototípus fázisban lévő termékét mutatja be, míg a kiállításhoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetések a mobilitási szokások változásáról, a home office elterjedésének a divat világára gyakorolt hatásáról, valamint a virtuális valóság jövőjéről, például a virtuális divat- és luxuscikkekről szólnak majd.

Fotó: MTI
Osvárt Judit elmondása szerint a Budapest Design Weeken konferenciát és kiállítást szerveznek a social design témakörében, a Nyitott Stúdióik programjai a designstúdiókba engednek betekintést, lesznek vállalkozásfejlesztési események, valamint számos egyéb kiállítás, workshop, városi séta és egyéb program várja az érdeklődőket.
Bata-Jakab Zsófia, a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) vezérigazgatója a Budapest Design Week egyik kiemelt kísérőprogramjáról, az MDDÜ által rendezett 360 Design Budapest kiállításról szólva elmondta:
a tárlat már öt nemzetközi díjjal, köztük a formatervezés világának legfontosabb elismerésével, a Red Dot Díjjal is büszkélkedhet.
A Bálna Budapest épületében már megnyílt kiállítás 28 magyar és 10 regionális tervező munkáját mutatja be. A legfőbb témakör a fenntarthatóság, olyannyira, hogy a kiállítás maga is az újrahasznosíthatóság jegyében készült – mondta el Bata-Jakab Zsófia.
A rendezvénysorozat részletes programja a itt érhető el.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén
Minden kék szemű ember ugyanazon őstől származik
Ezt a csodálatos magyar helyszínt a világ egyik legszebbjének választották
Egy most felfedezett kvarkpár az univerzum kezdetéről árulkodik